KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8748037
nr 874 8037
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Akvarell, Einar Rosén (1910-1998), motiv från Älvdalen, signerad, 1980, motivet: 28x47
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
300 kr
måndag 10 februari 2014
kl 18:49:42
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén